Info

U11, U13 & U15 Øvede & holdspillere 

Holdet er for øvede spillere, der har lyst til og kan lidt mere og gerne vil i gang med at spille turneringer - evt. holdturnering. 

På dette hold vil der stadigvæk være fokus på grundslag, grundbenarbejde og spilleregler, men også hvordan det foregår ude til turneringer samt lettere tekniske øvelser.
Det forventes, at spillere på bobleholdet deltager i individuelle turneringer og/eller deltager på TIK’s ungdomsholdturneringer.

Deltagere på dette hold forventes at have egen ketcher.

Klik venligst her for at læse hele beskrivelsen

U11-U13-U15 Øvede & holdspille - (UNG8)
Mandag Tid: 16:00 - 17:30
Sted: Taastrup Idræts Haller - Hal A, Hal A
TIK træner: Nicklas Herold Hansen /
Badminton for U11-U13-U15 Øvede & holdspillere
Periode: 12.08.2019 - 27.04.2020
Tilmeldte: 17/24
Rabat: 50%
Pris: 850 kr. 425 kr.
Tilmeld

U11-U13-U15 Øvede & holdspille - (Ung2)
Tirsdag Tid: 18:00 - 19:30
Sted: Taastrup Idræts Haller - Hal A, Hal A
TIK træner: Martin Kjellerup /
Badminton for U11-U13-U15 Øvede & holdspillere
Periode: 13.08.2019 - 28.04.2020
Tilmeldte: 23/24
Rabat: 50%
Pris: 850 kr. 425 kr.
Tilmeld

U11-U13-U15 Øvede & holdspille - (TAL2)
Onsdag Tid: 15:30 - 17:00
Sted: Taastrup Idræts Haller - Hal A, Hal A
TIK træner: Nicklas Herold Hansen /
Teknisk træning for øvede spillere Dette er et lukket hold og man bliver udvalgt af trænerne
Periode: 14.08.2019 - 29.04.2020
Tilmeldte: 1/1
Rabat: 50%
Pris: 850 kr. 425 kr.
Tilmeld venteliste

U11-U13-U15 Øvede & holdspille - (ung5)
Onsdag Tid: 17:00 - 18:30
Sted: Fløng Hallen, Hallen
Træner: TIK Træner /
Badminton for U11-U13-U15 Øvede & holdspillere
Periode: 14.08.2019 - 29.04.2020
Tilmeldte: 3/24
Rabat: 50%
Pris: 850 kr. 425 kr.
Tilmeld

U11-U13-U15 Øvede & holdspille - (Ung7)
Torsdag Tid: 17:45 - 19:15
Sted: Taastrup Idræts Haller - Hal A, Hal A
TIK træner: Martin Kjellerup /
Badminton for U11-U13-U15 Øvede & holdspillere
Periode: 15.08.2019 - 30.04.2020
Tilmeldte: 26/26
Rabat: 50%
Pris: 850 kr. 425 kr.
Tilmeld venteliste

Fløng Hallen/Hallen

Onsdag
1
2
3
4
5
17.00 UNG2 ung5   
17.15  425.-   
17.30    
17.45    
18.00    
18.15    

Taastrup Idræts Haller - Hal A/Hal A

Mandag
1
2
3
4
5
6
15.30      
15.45      
16.00 UNG2 UNG8    
16.15  425.-    
16.30     
16.45     
17.00     
17.15     
17.30      
17.45      
18.00      
18.15      
18.30      
18.45      
19.00      
19.15      
Tirsdag
1
2
3
4
5
6
15.30      
15.45      
16.00      
16.15      
16.30      
16.45      
17.00      
17.15      
17.30      
17.45      
18.00UNG2 Ung2     
18.15 425.-     
18.30     
18.45     
19.00     
19.15     
Onsdag
1
2
3
4
5
6
15.30UNG2 TAL2     
15.45 Venteliste     
16.00     
16.15     
16.30     
16.45     
17.00      
17.15      
17.30      
17.45      
18.00      
18.15      
18.30      
18.45      
19.00      
19.15      
Torsdag
1
2
3
4
5
6
15.30      
15.45      
16.00      
16.15      
16.30      
16.45      
17.00      
17.15      
17.30      
17.45 UNG2 Ung7    
18.00  Venteliste    
18.15     
18.30     
18.45     
19.00     
19.15